Strona Internetowa na WordPressie

Czym jest WordPress?

WordPress to platforma do tworzenia stron internetowych typu Open Source napisana jest w języku PHP i korzystająca z bazy danych MySQL. Jest to łatwy system do obsługi treści oraz najpotężniejszy system blogowania oraz zarządzania treścią strony (CMS) jaki istnieje w ostatnich latach.

zbieranie statystyk google
WordPress to doskonała Platforma

Wszechstronny system CMS

Na WordPress możesz założyć blog, sklep internetowy oraz potężną stronę internetową. Został zaprojektowany z myślą o użyteczności i elastyczności, WordPress jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla małych jak i dużych stron internetowych. 

Czym jest strona zbudowana na WordPress?

WordPress obsługuje zarówno backend witryny (interfejs, w którym użytkownik loguje się, aby wprowadzić zmiany lub dodawać nowe treści), jak i frontend (widoczna część witryny, którą odwiedzający widzą w sieci).

Oto tylko kilka przykładów rodzajów stron internetowych, które można budować za pomocą WordPress:

Blog – blog jest specjalnym rodzajem strony internetowej poświęconej dzieleniu się przemyśleniami, zdjęciami, recenzjami, samouczkami, przepisami itp. Blogi zazwyczaj wyświetlają na swojej stronie głównej najnowsze aktualności
Witryna e-commerce – Witryna e-commerce umożliwia sprzedaż towarów lub usług online i odbieranie płatności za pośrednictwem systemu płatności. Możesz pobrać i zainstalować wtyczkę e-commerce WordPress, aby rozszerzyć domyślną funkcjonalność WordPress, aby mieć sklep internetowy na swojej stronie www.
Strona internetowa firmy – wiele firm korzysta z obecności online w formie własnej strony internetowej. Jeśli Twoja firma potrzebuje strony internetowej, aby klienci mogli dowiedzieć się o Twojej firmie i tym, co masz do zaoferowania, WordPress jest doskonałą opcją. Klienci mogą się z Tobą skontaktować, poprosić o wycenę, umówić się na spotkanie i wiele więcej.
Witryna e-learningowa – uczniowie mogą brać udział w kursach online, śledzić swoje postępy, pobierać zasoby i wiele więcej ze strony internetowej e-learningowej. Dzięki specjalnemu rodzajowi wtyczki zwanej wtyczką WordPress LMS możesz oferować kursy online ze strony internetowej.

Możliwości są nieograniczone, jeśli chodzi o dostosowywanie strony internetowej WordPress. Motywy i wtyczki WordPress mogą dodawać nowe opcje projektowania i dodatkową funkcjonalność.

Zalety korzystania z WordPress

Prostota: WordPress pozwala szybko publikować i budować zawartość witryny.
Koszt jest bezpłatny – Rzeczywiste oprogramowanie WordPress dostępne na WordPress.org można pobrać i używać bezpłatnie. Będziesz jednak musiał zapłacić za hosting i nazwę domeny.
Elastyczność: WordPress pozwala tworzyć wiele rodzajów stron internetowych, od osobistych blogów i sklepów internetowych po magazyny i gazety online.
Łatwy w użyciu – jeśli możesz korzystać z oprogramowania do edycji tekstu, takiego jak Microsoft Word, możesz użyć WordPressa do budowy witryny i zarządzania nią.
Oprogramowanie typu open source – WordPress to oprogramowanie typu open source, które jest licencjonowane na podstawie Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GPL) , co oznacza, że ​​nie jest własnością żadnej firmy lub podmiotu. Setki programistów i użytkowników współpracuje i przyczynia się do rozwoju oprogramowania. Duch otwartego oprogramowania oznacza ciągłe doskonalenie, odpowiedzialność i bezpłatne korzystanie dla wszystkich.
Nie musisz znać kodu – WordPress eliminuje konieczność znajomości kodu w celu zbudowania strony internetowej. Podczas gdy WordPress używa różnych języków kodowania, nie trzeba znać żadnego z nich, aby korzystać z WordPress.
Wysoce konfigurowalne za pomocą motywów WordPress – Motywy WordPress zapewniają projekt i układ Twojej witryny. Jednym kliknięciem możesz zmienić cały wygląd swojej witryny, stosując nowy motyw WordPress. Bardziej zaawansowane motywy WordPress bardziej przypominają narzędzia do budowania stron WordPress, co zapewnia jeszcze większą kontrolę nad układami.
Bezpieczeństwo strony internetowej – chociaż żadna platforma internetowa nie jest w 100% bezpieczna, bezpieczeństwo WordPress stale się poprawia dzięki czujnemu zespołowi ds. Bezpieczeństwa złożonemu z głównych programistów i użytkowników. Typowe problemy z zabezpieczeniami WordPress są zwykle spowodowane błędem użytkownika, a nie samym oprogramowaniem.

Funkcje WordPress

SEO – Search Engine Optimization (SEO) rozpoczyna się na poziomie technicznym, a WordPress zapewnia wyjątkową bazę kodu dla SEO. SEO pozwala na znajdowanie treści Twojej witryny za pomocą popularnych wyszukiwarek, takich jak Google lub Bing. Sprawdź Optymalizację Strony 
Szybkość – WordPress ma szczupłą strukturą strony internetowej, która nieustannie dąży do usunięcia „rozdętego” kodu, który spowalnia prędkość ładowania strony internetowej.
Dostosowany do urządzeń mobilnych – większość motywów WordPress jest teraz dostosowana do urządzeń mobilnych lub reaguje natychmiast po wyjęciu z pudełka.
Biblioteka plików multimedialnych – WordPress zawiera wbudowaną bibliotekę multimediów, w której można przesyłać i osadzać pliki multimedialne, takie jak obrazy lub filmy, na swoich stronach lub postach. Możesz nawet dokonywać podstawowych edycji swoich zdjęć w WordPress.
Łatwy w użyciu interfejs użytkownika – WordPress jest bardzo łatwy w obsłudze bez skomplikowanych ustawień. Jeśli możesz użyć procesora WordPress, możesz użyć WordPress. WordPress kładzie również nacisk na dostępność.
Niestandardowe menu – WordPress ułatwia tworzenie menu nawigacyjnych z linkami do stron lub niestandardowymi linkami.
Wbudowany blog – dodanie bloga do witryny jest tak proste, jak opublikowanie posta.

Otwórz rozmowę
Cześć
W czym możemy pomóc?