Stworzenie sklepu internetowego

Stworzenie sklepu internetowego. Każdy, kto jako założyciel chciał założyć własny sklep internetowy, wybrał szybko rozwijający się rynek z e-commerce. Aby jednak z sukcesem wdrożyć sklep internetowy, trzeba wiele przemyśleć: Jaki system sklepowy będzie najbardziej odpowiedni dla mojego projektu Jakie metody płatności powinienem oferować? Kto może mi pomóc, jeśli chcę założyć sklep internetowy?

tworzenie sklepu internetowego

Poniżej odpowiadamy na te pytania, a także pokazujemy, jak możesz pozyskać klientów do swojego sklepu internetowego poprzez marketing online i jak możesz zabezpieczyć się przed ryzykiem . 

Tworzenie sklepu internetowego

Handel internetowy rozwija się w Polsce: udział sprzedaży internetowej w całkowitym wolumenie detalicznym stale rośnie, a firmy handlu elektronicznego, takie jak Allegro zwiększają sprzedaż z roku na rok. Jest zatem jasne, że założyciele i młode firmy również chcą mieć mały kawałek wielkiego tortu w sprzedaży internetowej

Podczas tworzenia sklepu internetowego za pomocą systemu modułowego może wystąpić wiele problemów: liczba możliwych metod płatności jest często ograniczona, standardowe funkcje wyszukiwania i filtrowania w sklepie zapewniają gorsze wyniki, a specjalne modyfikacje projektu często nie są możliwe. Ponadto niektóre z tych modułów sklepów nie spełniają czasami skomplikowanych ram prawnych warunków handlu online, co może nawet skutkować ostrzeżeniami dla operatorów sklepów działających niezależnie. Zastanów się więc dwa razy, czy chcesz stworzyć swój sklep internetowy z systemem modułowym.

Oprogramowanie sklepu internetowego

Jeśli chcesz założyć sklep internetowy i zostać samozatrudnionym w pełnym wymiarze godzin  , powinieneś myśleć długoterminowo. Dlatego warto od samego początku korzystać z profesjonalnego systemu sklepowego . Tutaj zwykle masz wyższe koszty uruchomienia, ale przeważają zalety, takie jak np. Dowolnie konfigurowalny projekt, duży wybór metod płatności i możliwość dostosowania prawie wszystkich funkcji. Jeśli więc planujesz generować roczną sprzedaż przekraczającą 30000 euro, wskazane jest, aby sklep internetowy został utworzony z odpowiednim oprogramowaniem sklepowym. Poniżej opisujemy praktyczne kroki od wyboru odpowiedniego oprogramowania sklepu do pierwszej sprzedaży.

System sklepu internetowego

Stworzenie sklepu internetowego, pierwszym krokiem powinno być przemyślenie wymagań, jakie musi spełniać sklep:

 • Jakie metody płatności chcę zaoferować?
 • Czy sklep internetowy musi zapewniać interfejs do mojego systemu zarządzania towarami?
 • Jakie funkcje filtrowania są wymagane w moich produktach?
 • Jakie połączenia z portalami marketingowymi, takimi jak wyszukiwarki cenowe, są konieczne?

Kiedy zakładasz sklep internetowy, warunki dostawców płatności są czasami bardzo różne: możesz znaleźć dostawców z wysokimi rocznymi kosztami stałymi, ale także takich, którzy rezygnują z kosztów stałych, ale pobierają dodatkowe opłaty za każdą transakcję sprzedaży. Dlatego podczas tworzenia sklepu internetowego należy uważnie sprawdzić oferty dostawców i zobowiązać się do stosowania metody płatności.

Jeśli nie wynająłeś agencji do obsługi technicznej sklepu, to teraz musisz zrobić to sam: Załaduj sklep internetowy na swój wcześniej wynajęty serwer WWW i zainstaluj sklep. Zwykle instrukcje dotyczące tego można znaleźć u odpowiedniego dostawcy, ale często można liczyć na wsparcie społeczności dostawcy Twojego sklepu internetowego. Kiedy zakładasz sklep internetowy po raz pierwszy, zazwyczaj chętnie Ci pomogą.

 • Dostępne opcje i terminy dostawy
 • Dostęp do danych Twojego dostawcy płatności
 • Opcje projektowania i prezentacji
 • Funkcje sprzedaży krzyżowej
 • Szyfrowanie strony internetowej
 • Integracja treści prawnych, takich jak  regulamin , wydawnictwo i oświadczenie o ochronie danych
 • Nazwy kategorii

Stwórz sklep internetowy z naszą pomocą

Jeśli chcesz stworzyć sklep internetowy i zdecydowałeś się na system modułowy, niezbędna jest pewna wiedza techniczna. Profesjonalne oprogramowanie sklepu jest bardzo elastyczne i adaptowalne, a przez to znacznie bardziej złożone niż prosty zestaw do budowy sklepu.

Dlatego też zaleca się większości założycieli skorzystanie z pomocy profesjonalistów, przynajmniej przy instalacji i konfiguracji sklepu. Koszty jednorazowe różnią się w zależności od zakresu, ale zdecydowanie należy spodziewać się wysokiej trzycyfrowej kwoty. Jeśli masz żądania odbiegające od standardu, takie jak dostosowanie projektu lub funkcji, możesz szybko przejść w czterocyfrowym zakresie, który jest oczywiście otwarty do góry.

WordPress jest niesamowicie potężny, a Icon Media może Ci pomóc postawić cały sklep internetowy, możesz skontaktować się z nami tutaj nasz ostatni projekt strony internetowej

Otwórz rozmowę
Cześć
W czym możemy pomóc?