Strony Internetowe

Strona internetowa dla lekarza

lekarz strona internetowa

Strona internetowa dla lekarzy: Jak dziś pacjenci trafiają do lekarza

W wielu przypadkach decyzję o tym, którego lekarz aodwiedzić, nie podejmuje się w drodze do gabinetu , ale raczej z wyprzedzeniem, odwiedzając stronę internetową danego lekarza . Tam pacjent zazwyczaj decyduje się za lub przeciw danej praktyce. Strona internetowa dla lekarzy powinna więc wyglądać profesjonalnie, nowocześnie, godna zaufania i przyjazna dla jak najlepszego wstępnego kontaktu .

W rzeczywistości pierwsze kontakty z gabinetem lekarskim zwykle rozpoczynają się jeszcze wcześniej – a mianowicie od prostego wyszukiwania w Google, w specjalnych portalach z wyszukiwarkami lekarzy lub poprzez rekomendacje i recenzje na stronach internetowych . Dlatego każdy z tych punktów należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową lekarzy.

Dlaczego warto stworzyć stronę internetową dla lekarzy?

Nawet dzisiaj nie wszyscy lekarze mają własną stronę internetową. Jest ku temu wiele powodów: strach przed rzekomo wysokimi kosztami lub zbyt dużym wysiłkiem to tak samo jak kwestie prawne, główne powody, dla których wielu lekarzy nie tworzy własnej strony internetowej.

W zasadzie lekarzom nie jest aż tak trudno spełnić wymogi prawne – np. Dotyczące zgodności z ustawą o reklamie leków – na stronie internetowej. Kosztami i wysiłkiem związanym z profesjonalną witryną internetową można również zarządzać. Kontrastuje to z wieloma zaletami, jakie oferuje strona internetowa lekarzy.

Zaleta: umawiaj się bezpośrednio na stronie internetowej lekarzy

Strona www. dla lekarzy może odciążyć całą praktykę. Podstawowe informacje, takie jak godziny konsultacji, wizyty domowe lub godziny konsultacji w nagłych wypadkach, można przedstawić bezpośrednio na stronie internetowej lekarzy. Jeśli takie informacje są wyraźnie widoczne na stronie głównej gabinetu, odciąża to zespół recepcyjny , ponieważ potencjalni goście mogą łatwo znaleźć informacje samodzielnie, zamiast dzwonić do gabinetu.

Teraz można bez większego wysiłku umówić się na wizytę bezpośrednio online . Można to zrobić na przykład za pośrednictwem usługodawców zewnętrznych lub prostego systemu bezpośrednio na stronie internetowej gabinetu, który umożliwia elektroniczne umawianie spotkań . Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne dla pacjentów, ale także odciąża recepcjonistkę, która w innym przypadku spędzałaby większość dnia pracy na koordynowaniu wizyt.

Bardzo nowoczesne strony internetowe dla lekarzy oferują nawet aktualne informacje o obecnym czasie oczekiwania . Istnieją również narzędzia, za pomocą których recepty mogą być cyfrowo przedłużane lub pacjenci mogą przeglądać swoje wyniki . Chociaż jest to skomplikowane pod względem administracyjnym, przynosi również duże korzyści w dłuższej perspektywie – zarówno dla pacjentów, jak i dla zespołu praktycznego.

Między lekarzem a pacjentem jest bardzo ważne. Aby zbudować zaufanie w Internecie , powinieneś pokazać zdjęcie swojego zespołu na swojej stronie internetowej. Informacje o życiorysie lekarzy uzupełniają profil.

Pacjenci trafiają do określonego lekarza nie tylko z powodu ostrych dolegliwości, ale także z powodu jego specjalnych usług . Mogą to być innowacyjne metody leczenia lub świadczenia zdrowotne nieobjęte ubezpieczeniem zdrowotnym, takie jak osteopatia czy zabiegi kosmetyczne. Strona główna dla lekarzy może szczegółowo opisać cały zakres usług .

Jaka jest najważniejsza treść na stronie internetowej lekarzy?

Strona domowa dla lekarzy może zostać utworzona szybko i łatwo, jeśli z góry pomyślisz o najważniejszych punktach. Dlatego pierwszy krok planowania powinien obejmować najważniejsze treści strony. Praktyczna strona główna zdecydowanie powinna zawierać następujące treści:

 • Strona główna
 • Godziny pracy
 • Spotkania
 • Kontakt
 • Usługi
 • Wprowadzenie do zespołu
 • Ochrona danych

Strona www. dla lekarza

Liczy się pierwsze wrażenie: dotyczy to również strony internetowej. Dla każdej strony internetowej – niezależnie od branży i bez względu na cel, w jakim została stworzona – obowiązuje: wszystko, co użytkownik chce znaleźć na pierwszy rzut oka, powinno znajdować się na stronie startowej . W przypadku strony lekarza są to przede wszystkim godziny przyjęć, numery telefonów i główne usługi.

Dalsze informacje kontaktowe, wskazówki dojazdu lub najnowsze wiadomości powinny być możliwie jak najszybciej przy użyciu głównej nawigacji. W skrócie: jeśli chcesz utworzyć stronę główną Praxi, najlepiej najpierw pomyśleć o tym, jak ją zaprojektujesz. W idealnym przypadku zapewnia przegląd całej głównej zawartości strony .

Co jest zabronione na stronach internetowych lekarzy?

Opisy usług powinny informować pacjenta merytorycznie o leczeniu. Muszą one nie być mylące , promocyjne lub formułowane w obiecujący sposób. Dalsze wymagania prawne to:

 • Zgodnie z prawem reklama skierowana do lekarza może służyć wyłącznie dobru pacjenta.
 • Aby pacjent mógł swobodnie wybrać lekarza , muszą być dostępne wystarczające informacje, ale nie mogą one mieć charakteru promocyjnego ani porównawczego.
 • Linki do firm są zabronione.
 • Rozpowszechnianie roszczeń o nie-medycznie udowodnionej skuteczności nie jest dozwolone.
 • Zalecenia producenta są również zabronione na stronie internetowej gabinetu.

Narzędzia takie jak system informacji zwrotnej, w którym pacjenci mogą oceniać i opisywać swoje doświadczenia z praktyką, są teraz dozwolone. To samo dotyczy księgi gości . Jednak żaden z nich nie może być niewłaściwie używany.

Otwórz rozmowę
Cześć
W czym możemy pomóc?