Strony Internetowe

Komputer wolno chodzi? Co zrobić? Jak możesz przyśpieszyć swój komputer

komputer chodzi wolno

Jak mogę przyśpieszyć swój komputer?

Problemy z wolno działającym komputerem są powszechnym problemem. W wielu wypadkach następują one jednak na skutek braku regularnych zabiegów, które utrzymają komputer w dobrym stanie.  Warto najpierw oczyścić go ze zbędnych programów i aplikacji. Bardzo możliwe, że na dysku twardym nie ma już wystarczająco dużo wolnej przestrzeni. Należy pamiętać, że na partycji, na której zainstalowany jest system operacyjny komputera, powinno być co najmniej 10 GB wolnej przestrzeni dyskowej.

Do konserwowania i czyszczenia komputera warto wykorzystywać ogólnodostępne programy, odpowiadające za usuwanie z komputera zbędnych, nagromadzonych plików tymczasowych. Można skorzystać z darmowych sprawdzonych programów.  Jeśli występują problemy z uruchomieniem komputera lub komputer uruchamia się wolno, zacina się, to z autostartu warto wyłączyć niepotrzebne aplikacje. Po samym włączeniu komputera powinny automatycznie uruchamiać się tylko niezbędne programy i oprogramowania systemowe.

 

Nie zawsze jednak problemy z wolno działającym, spowalniającym pracę, komputerem wynikają z braku właściwej konserwacji. Niestety, z biegiem lat niektóre podzespoły tracą na wydajności. Jeżeli potrzebujesz pomocy z naprawą komputera, możesz skontaktować się z nami

Otwórz rozmowę
Cześć
W czym możemy pomóc?