Agencja Interaktywna Strony Internetowe

Jak zbudować stronę internetową przy małych kosztach

Jak zbudować stronę internetową przy małych kosztach

Jak zbudować stronę internetową przy małych kosztach

Zwłaszcza jeśli jesteś nowy w świecie samozatrudnienia lub masz własną firmę od kilku lat, niewiele rzeczy jest tak ważnych i niezbędnych jak własna strona internetowa, jeśli chodzi o obecność w Internecie i marketing online.

Profesjonalna strona internetowa może otworzyć przed Tobą wiele drzwi. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób robi zakupy w domu, zamawia rzeczy online lub korzysta z usług cyfrowych. Więc bez względu na niszę lub obszar, w jakim znajduje się Twoja firma, dzięki własnej stronie internetowej możesz mieć pewność, że dotrzesz do potencjalnie dużej liczby klientów.

Ale jest też kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Istnieje wiele różnych sposobów na utworzenie własnej witryny internetowej. W dalszej części chcielibyśmy przedstawić Państwu najpopularniejsze podejścia i które z nich wybrać, aby uzyskać możliwie najlepszy wynik przy minimalnych kosztach finansowych.

Po co mi własna strona internetowa

Zanim to zrobimy, chcielibyśmy pokrótce omówić, dlaczego strona internetowa może być tak przydatna dla Twojej firmy. Odnieśliśmy się już do kilku punktów, ale chcielibyśmy jeszcze raz wyjaśnić, jak użyteczna jest taka strona internetowa:

 • Docieranie do klientów: jak już wspomniano, obecnie niewiele jest narzędzi marketingowych, które mogą być tak obiecujące i dalekosiężne jak Twoja własna witryna internetowa. Według badań obecnie ponad 80% szuka produktów i usług w Internecie. To wystarczający powód, aby to wykorzystać.
 • Utrzymaj wizerunek: możesz również budować wizerunek / markę za pośrednictwem strony internetowej. Jeśli strona ma atrakcyjny wygląd, a struktura jest dobrze przemyślana, poprawia to również wizerunek Twojej firmy.
 • Aktualizacje: ten punkt brzmi logicznie, ale szczególnie w czasach Corony jest bardziej przydatny niż kiedykolwiek. Czy masz aktualne informacje na temat swoich produktów, godzin otwarcia lub przepisów dotyczących higieny w Twoim sklepie? Skorzystaj z witryny internetowej, aby przekazać tę wiadomość! Jest to szybkie, łatwe i oszczędza dużo czasu. Ale możesz także dodać wartość dzięki artykułom i blogom.
 • Dostępne na całym świecie: ten punkt może nie być ważny dla każdego przedsiębiorcy, ale może mieć decydujące znaczenie w przypadku usług online i towarów konsumpcyjnych. W ten sposób nie tylko docierasz do klientów znajdujących się daleko, ale możesz nawet później rozszerzyć działalność na inne rynki.

Koszty własnej strony internetowej

Do tej pory sporo słyszałeś o różnych powodach tworzenia własnej strony internetowej. Ale teraz wiemy z doświadczenia, że ​​stworzenie własnej strony internetowej nie zawsze jest tanie. Dlatego należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników kosztowych. Poniżej przedstawiliśmy najważniejsze punkty:

Hosting WWW : jeśli chcesz prowadzić własną witrynę internetową, zdecydowanie musisz znaleźć dostawcę, który zapewnia pożądaną obecność w Internecie i łączy Ciebie i Twoją witrynę z Internetem. Tylko w ten sposób Twoja witryna może dotrzeć do klientów i tylko wtedy mogą oni przeglądać Twoją witrynę. Jaki jest sens najlepszej strony internetowej, jeśli nie dociera do nikogo?

W rzeczywistości obecnie istnieje wiele różnych dostawców hostingu. Dlatego wybór nie zawsze jest łatwy. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie wymagania musi spełniać Twoja witryna. W następnym kroku powinieneś dowiedzieć się więcej o różnych dostawcach, których szukasz. Przeczytaj szczegółowy przegląd takich usług tutaj . Ponieważ tylko w ten sposób możesz ostatecznie wybrać dostawcę, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom i pokaże Twoją firmę światu tak, jak chcesz.

W dalszej części chcielibyśmy pokrótce przedstawić najważniejsze kryteria, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze hostingu:

 • Domeny: Domena, czyli nazwa linku, jest bardzo ważna i powinna być zawsze uwzględniona w zarezerwowanym pakiecie hostingowym, jeśli to możliwe. Jeśli nie, musisz zarezerwować to za roczną opłatą.
 • Przestrzeń dyskowa: przestrzeń dyskowa określa, jak duża może być maksymalna ilość danych w Twojej witrynie. Zwykle jest to dostępne w wystarczających ilościach. Ale jeśli potrzebujesz wielu funkcji, takich jak filmy lub wycieczki na żywo, możesz potrzebować więcej niż przeciętnie.
 • E-mail: profesjonalna witryna internetowa, a następnie adres Gmail w sekcji „Kontakt”? Naszym zdaniem nie jest to możliwe. Dlatego Twój dostawca usług hostingowych powinien być w stanie zaoferować własne adresy e-mail.

Utwórz stronę internetową: Mamy nadzieję, że wybrałeś właśnie dostawcę usług hostingowych, który odpowiada Twoim potrzebom. Ale jak możesz stworzyć stronę internetową? A co najważniejsze, ile to kosztuje?

Zasadniczo istnieją również sposoby na stworzenie strony internetowej za darmo, na przykład za pomocą WordPress. Teraz ta platforma jest bardziej nastawiona na blogi niż prawdziwe strony firmowe. Mając dużo wtyczek i dużo czasu, można to oczywiście zmienić i uzyskać ładną stronę internetową. Ale tutaj zawsze musisz się zastanowić, czy wysiłek jest wart wyniku. Oszczędzasz pieniądze, ale nie czas. Nie tylko pod względem wiedzy technicznej, ale także w zakresie marketingu internetowego. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to ważny punkt, który może znacznie zwiększyć zasięg . Ale jeśli o tym nie wiesz, trudno jest nauczyć się tego robić w mgnieniu oka.

Dlatego lepiej byłoby zatrudnić kogoś, kto jest zaznajomiony z tą dziedziną. Możesz również zatrudnić agencję lub freelancera do zaprogramowania strony internetowej. Zwykle trwa to dłużej, ale w końcu otrzymasz stronę internetową, o której myślałeś, indywidualnie dostosowaną do Ciebie i Twoich potrzeb. Oczywiście biorąc pod uwagę koszt, trzeba się zastanowić, czy warto. Możesz dowiedzieć się więcej o przedziale cenowym u profesjonalnych projektantów stron internetowych tutaj. Zasadniczo cena waha się od kilkuset do kilku tysięcy euro, w zależności od wielkości i złożoności.

W ostateczności dostępny jest również kreator stron internetowych. Często jednak jest to już udostępniane przez dostawców usług hostingowych, aby można było od razu utworzyć witrynę. Z podanych projektów można szybko i łatwo stworzyć piękną stronę internetową. Jedyna wada? Te same projekty są używane przez inne firmy lub strony internetowe. Jeśli więc znajdziesz w swojej konkurencji witrynę internetową o podobnym wyglądzie, możesz wybrać inną.

Szymon Flis

Twój osobisty doradca we wszystkich aspektach tworzenia stron internetowych. Chętnie udzielę bezpłatnych i niezobowiązujących porad.

+48 531 500 904 | biuro@icon.media.pl

Comment (1)

 1. 10 sposobów na pozyskiwanie klientów na stronie internetowej | Icon Media - Agencja Interaktywna Szczecin
  31 stycznia 2021

  […] szablonu użyj niestandardowego motywu WordPress, który można łatwo dostosować do Twojej firmy. Zapewnia to profesjonalny wygląd i pozwala na […]

Comments are closed.

Otwórz rozmowę
Cześć
W czym możemy pomóc?