Jak dodać stronę do Google

Jak dodać stronę do Google

Jak dodać stronę do Google – Stworzyłeś profesjonalną stronę internetową, zebrałeś cenne treści i zebrałeś mnóstwo opinii. Teraz jesteś już gotowy, aby podzielić się nią ze światem

Jak dodać stronę do Google
Google Search Console

Jak długo trwa indeksowanie strony przez Google?

Niestety nie działa to tak łatwo, aby Twoja strona internetowa zaczęła się wyświetlać w Google potrzebujemy trochę czasu. Żeny Twoja witryna pojawiła się na liście wyników wyszukiwania Google musi ją zindeksować. Dzieje się to automatycznie w okresie kilku dni do kilku tygodni. Jeżeli jednak jesteś właścicielem swojej strony internetowej, możesz zgłosić ją sam i przyśpieszyć ten proces. 

Przedstawię Ci jeden sposób

Google korzysta z ogromnych zestawów komputerowych, aby indeksować miliardy stron internetowych. Robot, który indeksuje strony www, zwany jest Googlebot. 

Jeżeli chcesz zacząć musisz odwiedzić stronę Google Search Console. Zasadniczo zaczyna się od listy adresów URL stron internetowych wygenerowanych z poprzednich indeksowań, a następnie rozszerza te strony o dane map witryn podane w Google Search Console . Podczas procesu indeksowania Googlebot – zwany także „pająkiem” – szuka nowych witryn, aktualizacji istniejących stron i wszelkich uszkodzonych linków.

Jeśli w Twojej mapie witryny znajdują się nowe strony, Google je odkryje i zaindeksuje treść, a następnie potencjalnie wyświetli listę stron w wynikach wyszukiwania na podstawie oceny ponad 200 kryteriów.

Po zakończeniu procesu indeksowania wszystkie wyniki zostaną wprowadzone do indeksu Google, a wszelkie nowe witryny lub zaktualizowane treści zostaną odpowiednio wyświetlone. Podczas przetwarzania wyników Google sprawdza informacje na Twojej stronie, takie jak tagi tytułowe, meta-opisy, alt-tagi i inne. Jeśli na stronie znajduje się treść dynamiczna, Googlebot może nie być w stanie jej odczytać i zaindeksuje domyślną wersję – zalecane jest zoptymalizowanie domyślnej wersji do wyszukiwania.

Chcesz sprawdzić, czy dana witryna znajduje się na liście w Google? Wpisz w Google: site:twojadomena.pl

indeksowanie strony
Mapa strony

Prześlij zaktualizowaną mapę witryny

Aby przesłać witrynę do Google, możesz dodać zaktualizowaną mapę witryny do swojego konta Google lub przesłać prośbę o indeksację dla żądanego adresu URL za pomocą funkcji Pobierz jako Google. Proces wymaga rejestracji w Google Search Console.

Otwórz rozmowę
Cześć
W czym możemy pomóc?