Strony Internetowe

Darmowa grafika na stronę internetową

darmowa grafika na stronę internetową

Darmowa grafika na stronę internetową

Darmowa grafika na stronę internetową. Jeżeli szukasz darmowego sposobu na zdjęcia, które później będziesz mógł umieścić na stronie internetowej to dobrze trafiłeś! Przedstawię Ci kilka stron skąd będziesz mógł pobrać darmową grafikę

Grafika komputerowa oparta na wektorach świetnie nadaje się do logo, ikon i tła na stronach internetowych. Są jednym z najważniejszych narzędzi używanych przez projektantów stron internetowych. Jeśli szukasz grafiki wektorowej w Internecie, zwykle znajdziesz ją szybko. Jednak prawa użytkowania są różne: grafikę można pobrać tylko w rzadkich przypadkach i używać do celów osobistych bez ograniczeń. Podamy Ci kilka najważniejszych adresów, pod którymi można pobierać bezpłatne grafiki wektorowe, i poinformujemy o odpowiednich prawach użytkowania.

darmowa grafika wektorowa

Darmowa grafika wektorowa

Podobnie jak w przypadku korzystania ze zdjęć i innych obrazów, prawa do wykorzystania grafiki są zawsze oparte na używanej licencji. Istnieją jednak różne darmowe licencje, które dają dużą swobodę w obsłudze grafiki.

Istnieje kilka bezpłatnych licencji, takich jak: B. organizacji Creative Commons (CC) . Jeśli obraz lub grafika jest opublikowana na licencji Creative Commons, każdy może ponownie wykorzystać materiał bez konieczności proszenia o zgodę autora.

Jednak pewne zasady użytkowania są powiązane siedmioma różnymi licencjami CC . Podanie nazwiska autora jest zawsze obowiązkowe dla wszystkich – z jednym wyjątkiem. Niektóre licencje CC pozwalają na komercyjne wykorzystanie dzieł, ale nie na ich edycję. Szczegółowy przegląd wszystkich licencji CC można znaleźć w artykule doradczym dotyczącym bezpłatnych obrazów w Internecie.

W szczególności licencja CC0 daje użytkownikowi pełną swobodę w posługiwaniu się plikiem: dzięki tej licencji – w przeciwieństwie do wszystkich innych licencji CC – nie musisz nawet podawać nazwiska autora (chociaż zwykle jest to nadal zalecane i praktycznie dla lepszego dźwięku ). Ponadto możesz używać grafiki CC0 do celów komercyjnych bez ograniczeń, a nawet modyfikować ją i ponownie wykorzystywać, jak chcesz.

Zdjęcia na stronę internetową

W szczególności licencja CC0 daje użytkownikowi pełną swobodę w posługiwaniu się plikiem: dzięki tej licencji – w przeciwieństwie do wszystkich innych licencji CC – nie musisz nawet podawać nazwiska autora (chociaż zwykle jest to nadal zalecane i praktycznie dla lepszego dźwięku ). Ponadto możesz używać grafiki CC0 do celów komercyjnych bez ograniczeń, a nawet modyfikować ją i ponownie wykorzystywać, jak chcesz.

Lista najlepszych stron z darmową grafiką oraz zdjęciami:

 • Freepik
  Baza danych graficznych Freepik zawiera ponad 50 000 darmowych wektorów – oprócz klasycznych ikon znajdziesz tu również wiele ilustracji, teł i szablonów do projektowania stron internetowych. W przypadku bezpłatnego korzystania z platformy Freepik musi być wymieniony jako autor grafiki przy każdym jej użyciu. Alternatywnie możesz kupić „Licencję Premium” za opłatą. Dzięki tej licencji możesz zapisać sobie odniesienie do Freepik jako autora i pobierać pliki szybciej i w większej objętości.
 • Darmowe Wektory
  Podobnie jak w Freepik, Free Wektory również wykorzystuje model dwutorowy: darmowe korzystanie z grafiki (z nazwiskiem autora) lub płatne konto. Oprócz klasycznej grafiki znajdziesz także wiele teł i klipartów na bezpłatnych wektorach.
 • Flaticon
  Witryna Flaticon skupiała się na ikonach wolnych wektorów. W przypadku korzystania z ikon należy również podać nazwę źródła.
 • iconmonstr
  Wraz z iconmonstr Alexander Kahlkopf prowadzi witrynę internetową, która oferuje ponad 3000 ikon za darmo. Zgodnie z umową licencyjną witryny, można ich używać bez kredytów i do prawie wszystkich celów – podobnie jak na licencji CC0.
 • Vecteezy
  Kolejna świetna platforma do grafiki wektorowej wszelkiego rodzaju (ilustracje, ikony, wzory). Są one w Vecteezy często oferowane na oddzielnej licencji, ale częściowo także na licencji Creative Commons. Dotyczy to jeszcze bardziej niż zwykle: sprawdź licencje na każdą używaną grafikę.
 • Themezy
  Themezy
   to odgałęzienie Vecteezy, którego oferta jest całkowicie wyspecjalizowana w darmowych motywach i szablonach do stron internetowych. Ta strona oferuje również prace na różnych licencjach.
 • Pixabay
  Przede wszystkim Pixabay to baza danych obrazów. Oprócz ogromnego wyboru zdjęć, strona udostępnia bezpłatnie wiele grafik wektorowych i ilustracji. Cecha szczególna Pixabay: wszystkie obrazy zamieszczone na stronie podlegają licencji CC0, która daje ogromne możliwości wykorzystania w odniesieniu do zdjęć.

Jeśli jako projektant stron internetowych potrzebujesz bezpłatnej grafiki do swojej witryny internetowej, możesz wybierać spośród różnych punktów kontaktowych. Dopóki przestrzegasz warunków odpowiedniej umowy licencyjnej (niezgodne z prawem użycie grafiki może skutkować ostrzeżeniami i karami), możesz bez obaw korzystać z nich.

Otwórz rozmowę
Cześć
W czym możemy pomóc?