Strony Internetowe

Co składa się na dobry projekt UI/UX

CO SKŁADA SIĘ NA DOBRY PROJEKT UI / UX

Co składa się na dobry projekt UI/UX

Wysoka jakość obecności w Internecie stała się ostatnio bardzo trudnym zadaniem. Przy wielu czynnikach wpływających na sukces cyfrowy Twojej firmy, a także parametrach, które wymagają ciągłego monitorowania i dostosowywania, właściciele firm często uważają, że budowanie biznesu w cyfrowym świecie nie jest możliwe bez dużego budżetu i najwyższej klasy taktyk marketingowych oraz ekspertów.

Prawdą jest, że przełamywanie lodów w świecie cyfrowym wymaga czasu i pieniędzy. Jednak zawsze istnieją proste i skuteczne sposoby, aby wprowadzić Cię na właściwą ścieżkę i rozwinąć swoją obecność i działalność.

Ludzie często pomijają podstawowe rzeczy, takie jak projektowanie UI / UX, które mogą rozwinąć firmę w dłuższej perspektywie.

Projektowanie UI/UX

Projektowanie UI i UX odgrywa dziś kluczową rolę w sukcesie aplikacji mobilnych i internetowych, nawet bardziej niż kod i inne etapy tworzenia stron internetowych.

We wczesnych latach tworzenia stron internetowych największym wyzwaniem była struktura, ponieważ technologia tworzenia zaplecza była tak prymitywna jak same przeglądarki.W takim środowisku największym wyzwaniem było zbudowanie aplikacji, która będzie działać poprawnie.

W dzisiejszych czasach o wiele łatwiej jest ustawić rzeczy tak, jak powinny, ponieważ przeglądarki i frameworki (zarówno przednie, jak i tylne) stały się znacznie bardziej wyrafinowane.

Takie zmiany technologiczne, a także trendy w projektowaniu i tworzeniu stron internetowych nie tylko zrewolucjonizowały pracę programistów i projektantów, ale także sposób, w jaki odwiedzający korzystają ze strony internetowej i ich ogólne wrażenia.

Na wrażenia użytkownika wpływają głównie dobre lub złe praktyki UI / UX, które również określają ostateczny (błąd) aplikacji, strony internetowej lub usługi online.

Aby je rozdzielić i zachować harmonię między wszystkimi tymi elementami, potrzebujesz spacji. Dzięki temu cała treść i wezwania do działania na Twojej stronie będą bardziej widoczne i wyraziste, a strony nie będą zagracone i niezrozumiałe dla użytkowników.

Zamiast układać strony w stosy, podejmij minimalistyczne podejście do projektowania. Stwórz strukturę swojej aplikacji internetowej i pozwól odwiedzającym szybko i łatwo rozpoznać wszystkie ważne elementy strony, np. Wezwania do działania.

Czcionki na stronę internetową

Wybierając czcionkę do swojej witryny, należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim powinieneś wybrać czcionkę, która pasuje do Twojej marki, strony internetowej i / lub rodzaju umieszczanych treści. Na przykład, jeśli Twoja witryna sprzedaje sprzęt dentystyczny, z pewnością nie zdecydowałbyś się na gotycką typografię dla swoich treści lub wezwanie do działania. Zamiast tego prawdopodobnie wybrałbyś bardziej subtelną czcionkę, która podkreśla formalność Twojej firmy, marki i treści.

Nie musisz trzymać się jednej czcionki na raz. Jednak użycie dwóch typografii na jednej stronie może zmylić odwiedzających. Jeśli chcesz poeksperymentować, z pewnością możesz to zrobić, ale zawsze szukaj czcionek o mniej więcej podobnym stylu, aby nie obciążać odwiedzających.

Jednak gdy używają kolorów i szablonów w określonym celu, na przykład B. Branding lub Marketing, możesz z nimi eksperymentować i sprawić, by wyróżniały się w swoim projekcie.

Psychologia i strona internetowa

Dobre wrażenia użytkownika oznaczają łatwość korzystania z witryny lub aplikacji. W mniejszym stopniu dotyczy to wyglądu, a bardziej ogólnego doświadczenia i praktyczności. Interfejs użytkownika z pewnością będzie głównym czynnikiem, który przyciągnie uwagę użytkowników, ale dobre funkcje UX utrzymają Twoją witrynę razem.

Mieszanie różnych kolorów jest interesujące, ale mimo to kolory nie powinny odwracać uwagi użytkowników od najważniejszych rzeczy w Twojej witrynie.

Dobry projekt UI lub UX nie powinien być priorytetem, ale funkcje, które idą w parze i płynnie łączą estetykę i praktyczność strony internetowej.

Mówiąc najprościej, Twoi użytkownicy nie pozostaną na stronie, jeśli nie będzie to przyjemne dla oka, tj. H. nie ma spacji, wyrównania, ładnych kolorów i dobrej czcionki. Niezależnie od jakości Twojej witryny, szanse powrotu użytkowników na stronę są bardzo małe, jeśli nie jest ona intuicyjna w obsłudze lub ma słabą nawigację.

Budowanie zaufania firmy

Budowanie zaufania do marki to skomplikowany proces, który wymaga optymalizacji i skupienia wszystkich procesów online i offline. Dzięki współpracy z najlepszą usługą dostawczą, nienaganną obsługą klienta, świetnymi cenami, prawdziwymi czcionkami i intuicyjną nawigacją, wszystkie elementy układanki powinny idealnie do siebie pasować, aby budować reputację Twojej marki i ufać jej.

Pomyśl o tym w ten sposób: jeśli prowadzisz działalność e-commerce, niskie ceny i szybka dostawa mogą być głównymi czynnikami napędzającymi dużą sprzedaż. Jednak bądź bezwartościowy, jeśli użytkownicy nie mogą łatwo znaleźć produktu, którego szukają. Odwiedzający chcą witryny internetowej, która reprezentuje Twoją markę, Twoją misję, jest łatwa w użyciu i gdzie mogą łatwo znaleźć i kupić żądany produkt. Intuicyjność to główny czynnik dobrej strony internetowej.

Połączenie wysokiej jakości interfejsu użytkownika i projektowania UX może zaowocować stworzeniem wysokiej jakości strony internetowej, która jest nie tylko łatwa w użyciu, ale również przyjemna dla oka. Jeśli połączysz te dwa czynniki z wiodącymi trendami w projektowaniu stron internetowych, takimi jak sztuczna inteligencja, możesz wywrzeć trwałe wrażenie na użytkownikach.

Szymon Flis

Twój osobisty doradca we wszystkich aspektach tworzenia stron internetowych. Chętnie udzielę bezpłatnych i niezobowiązujących porad.

+48 531 500 904 | biuro@icon.media.pl

Otwórz rozmowę
Cześć
W czym możemy pomóc?