Czy Twoja strona jest chroniona?

Certyfikat SSL

Certyfikat SSL zapewnia, że ​​wszystkie informacje przesyłane za pośrednictwem Twojej witryny są szyfrowane i chronione przed dostępem osób trzecich – obejmuje to wpisy dokonywane przez odwiedzających Twoją witrynę internetową, takie jak komentarze, informacje w formularzach i, jeśli dotyczy, dane logowania. Ponadto strony internetowe zabezpieczone protokołem SSL są zgodne z RODO.

certyfikat ssl

Dlaczego potrzebuje certyfikat SSL?

Obecnie strony internetowe bez szyfrowania SSL mają niewielkie szanse: niska pozycja w wyszukiwarkach, takich jak Google i wyraźne ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa w przeglądarkach, takich jak Firefox czy Chrome, mają bardzo negatywny wpływ na liczbę odwiedzających i zaufanie.

Jaka jest różnica między SSL a TSL

TSL to nowsza, bezpieczniejsza wersja SSL. Dzięki certyfikatowi SSL od Icon Media otrzymujesz najnowszą technologię TSL. Nadal nazywamy to certyfikatem SSL, ponieważ jest to powszechne określenie.

Czym właściwie jest certyfikat SSL i do czego służy?

Z reguły dane są po prostu przesyłane niezaszyfrowane w Internecie. W wielu sytuacjach może to stanowić problem zarówno dla konsumentów, jak i dla przedsiębiorstw, ponieważ dane wrażliwe i osobowe nie powinny wpaść w ręce nieznanych osób trzecich. Do zabezpieczenia wymiany takich wrażliwych danych służą tzw. Certyfikaty SSL. SSL (Secure Socket Layer) zapewnia, że ​​wymiana danych między serwerem a klientem odbywa się wyłącznie w postaci zaszyfrowanej i że osoby trzecie nie mogą łatwo odczytać przesyłanych danych.

W tym samym czasie SSL przejmuje uwierzytelnianie serwera. Ponieważ certyfikat SSL jest zawsze przypisany do bardzo określonej domeny, przeglądarka może sprawdzić źródło przesyłanych danych pod kątem autentyczności lub wiarygodności. SSL zapewnia zatem bezpieczną transmisję danych dla operatora strony internetowej i użytkownika Internetu.

Wszelkie działania związane z szyfrowaniem pochodzą od serwera lub operatora strony internetowej. Przeglądarka lub odpowiedni program odszyfrowuje dane dla użytkownika Internetu. Strony zabezpieczone protokołem SSL mogą być również szybko rozpoznane przez użytkownika. Z jednej strony wiele popularnych przeglądarek oznacza szyfrowanie SSL symbolem kłódki.

Z drugiej strony protokół transportowy https jest używany w linii adresowej zamiast zwykłego protokołu http. Nawiasem mówiąc, klikając symbol szyfrowania, możesz wyświetlić szczegółowe informacje o certyfikacie używanym w większości przeglądarek.

Ponieważ istnieją różne typy certyfikatów SSL i różne siły szyfrowania, operatorzy witryn internetowych powinni dokładnie uwzględniać potrzeby własne i swoich użytkowników.

ICON MEDIA

Twój partner w przestrzeni cyfrowej.

Od wyboru domeny po własną infrastrukturę chmurową.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Odpowiadamy na pytania dotyczące naszych produktów i pomagamy znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojego projektu.

+48 531 500 904

biuro@icon.media.pl

Otwórz rozmowę
Cześć
W czym możemy pomóc?